Kamera GoPro Hero 3 – czy warto w nią zainwestować?

19 kwietnia 2017

Jesteś miłośnikiem sportów wyczynowych, a swoje osiągnięcia w tej dziedzinie chcesz uwieczniać na filmach video? Zaopatrz się w specjalny sprzęt do nagrywania. Dziś pod lupę bierzemy kamerę najbardziej znanej firmy tego typu na świecie – GoPro, a konkretniej model GoPro Hero 3.

Nowe znaczy lepsze

Można powiedzieć, że GoPro Hero 3 to bardziej nowoczesna wersja GoPro Hero 2. Cechuje się mniejszą wagą i wielkością, zachowując przy tym lepsze możliwości. To pierwsza w historii odsłona kamery GoPro, która występuje w trzech rodzajach odmiennych pod względem specyfikacji technicznej. Wśród nich możesz zauważyć następujace wersje: White (najtańsza i „najuboższa”), Black (standardowa) oraz Black + – najbardziej rozbudowana i tym samym najdroższa.

Obraz i dźwięk – rzeczy ważne

GoPro Hero 3 umożliwia rejestrowanie filmów w rozdzielczości 1920×1080, a więc Full HD (1080p). Tak doskonała jakość pozwala na wykorzystanie zarejestrowanego video zarówno do celów prywatnych w osobistym komputerze, jak i w serwisach internetowych czy nawet w telewizji! Wraz z firmą Technicolor marka GoPro stworzyła tryb Protune, który z kolei umożliwia nagrywanie z prędkością 24 klatek na sekundę. Takie rozwiązanie sprawia, że kolory stają się bardziej neutralne, a zatem prostsze w przeróbce. Jeśli chodzi o dźwięk, świetnym pomysłem okazało się schowanie mikrofonu w obudowie i wzmocnienie go plastikową obudową – żaden wiatr czy deszcz nie wpływa na jakość rejestrowanego dźwięku.

Aż taka różnica?

Biorąc pod uwagę kamerę o modelu z plusem, jest jeszcze mniejsza, lżejsza i mocniejsza pod względem działania baterii niż klasyczne Hero 3. Ponadto Hero 3+ posiada także szybsze Wi-Fi, dzięki czemu pozbędziesz się opóźnień w przesyłaniu obrazu na urządzenie mobilne.

Ceny powyższych kamer zaczynają się od 199,99 dolarów – tyle kosztuje wersja White. GoPro Hero 3 Black został wyceniony na 299,99 dolarów. Z kolei model Black+ liczy się za 399,99 zielonych. Jednak jeśli zależy Ci na naprawdę najwyższej klasy sprzęcie tego typu, warto zainwestować te pieniądze właśnie w kamerę GoPro Hero 3 niezależnie od wersji – nie będziesz żałować.